Penzion Zlatý Hrozen v České Lípě hodnocení

Okolí...

 Penzion Zlatý Hrozen, Česká Lípa

Českolipsko


Zeměpisně je Českolipsko severočeským pohraničím, krajem, jímž proniká část Českého středohoří a Lužických hor. Centrum Českolipska je tvořeno rozsáhlými plochami rybníků, které spolu s okolní krásnou přírodou bývaly nazývány severočeskou Riviérou. Střední a jižní část českolipského okresu je dnes nazývána Máchovým krajem. Takto bylo okolí České Lípy poprvé pojmenováno v turistickém průvodci z roku 1961. Své jméno získalo Českolipsko podle K. H. Máchy, romantického básníka 19.století, který si oblast pro její romantickou rozervanou krásu velmi zamiloval a nechal se jí inspirovat pro své stěžejní dílo – Máj. Romantika tvářnosti kraje se dodnes snoubí s romantikou skal a hradních zřícenin. Celé Českolipsko pokrývají lesy – jehličnaté na horách, smíšené a bory v podhůří a dolinách, na vyvřelinách bučiny.

 Co tedy shlédnout nejdříve? Přírodu či kulturně historické památky?

Nezáleží na tom, kam se vydáme nejdříve, všude nalezneme mnoho zajímavého. Přijměte tedy naše pozvání na výlety krajem rybníků a jezer, pískovcových skal a borovic...

Turistika:
Českolipsko nabízí velmi dobré podmínky pro pěší turistiku. Oblast protíná hustá síť značených turistických stezek, která Vás zavede k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším místům. Velké množství rekreačních zařízení vytváří dostatečné zázemí pro rekreaci. Více informací a zároveň typy na výlet získáte na Městském informačním centru. http://turistika.mucl.cz/

Cyklistika:
Cykloturistické trasy jsou vedeny převážně po silnicích s menším provozem, lesních a polních cestách. Cykloturistické mapy oblasti jsou k dostání v Městském informačním centru. Z České Lípy vycházejí tři cyklostezky. Je to cyklostezka Varhany, cyklostezka Písečná a cyklostezka Vlčí důl.
Cyklostezka Varhany patří mezi nejoblíbenější cyklostezky vedoucí z České Lípy. Je dlouhá 17 km a  začíná za Českou Lípou směrem na Horní Libchavu, vede po bývalém železničním náspu a končí v Kamenickém Šenově. Z této cyklostezky je to jen kousek k turisticky hojně navštěvované Panské skále, která posloužila filmařům při natáčení pohádky Pyšná princezna.
Cyklostezka Písečná začíná na sídlišti Špičák a končí v obci Písečná. Z Písečné je možné pokračovat směrem na Bukovany, Pihel a Sloup v Čechách, kde se nachází Skalní hrad Sloup, který je oblíbeným cílem turistů.
Cyklostezka Vlčí Důl vede z okrajové části České Lípy Svárov směrem na Žizníkov a Dobranov k železniční zastávce Vlčí Důl.

Vodní plochy:
Pro okolí České Lípy je charakteristické velké množství rybníků. Tím nejznámějším je nepochybně Máchovo jezero, oblíbený cíl rekreantů a příznivců vodních sportů, ale za zmínku jistě stojí i soustava Holanských rybníků, Radvanecký rybník ve Sloupu v Čechách, Horecký rybník ve Stráži pod Ralskem, Hamerský rybník v Hamru na Jezeře či ornitologicky významný Novozámecký rybník.


Českolipsko - VIDEO